Antwerpeni Sümfooniaorkester

Tso Wikipedia
Jump to navigation Jump to search

Antwerpeni Sümfooniaorkester tegutseb Flandrias ja nende kodusaal on uus Queen Elisabeth Hall Antwerpenis. Oma peadirigendi Elim Chani ja audirigendi Philippe Herreweghe käe all soovib orkester pakkuda inspireerivat tippklassi kontserdikogemust võimalikult laiale publikule.[1]

Ajalugu[trɔ asi le eŋu | trɔ asi le etsoƒe ŋu]

Orkestri ajalugu ulatub aastasse 1895, mil linna loomaaia lähedusse ehitati esimene kontserdisaal. Sealtpeale on Antwerpeni Sümfooniaorkester kujundanud endale soliidse maine ühe Belgia parima orkestrina, kelle ees on seisnud peadirigentidena Edo de Waart, Philippe Herreweghe ja Jaap van Zweden ning kellega on teinud koostööd maailmanimega solistid. Hooajast 2019/2020 on orkestri uus peadirigent Hongkongist pärit tõusev täht Elim Chan (*1986).

Kuninglik ühendus[trɔ asi le eŋu | trɔ asi le etsoƒe ŋu]

Antwerpeni Sümfooniaorkester on uhke, et võib olla üks Belgia kahest „kuninglikust“ orkestrist (rahvusvaheliselt tuntakse neid ka kui Flaami Kuninglikku Filharmooniaorkestrit), jagades au Liège’i orkestriga prantsuse keelt kõnelevas Belgia piirkonnas.

Flandria ja Belgia suursaadik[trɔ asi le eŋu | trɔ asi le etsoƒe ŋu]

Antwerpeni Sümfooniaorkester on Flandria kultuurisaadik, kelle rahvusvahelised kontserditurneed toovad järjest laiemat tuntust nii neile endile kui ka nende kodukohale. Orkester esineb regulaarselt Madalmaades ja Saksamaal ning võtab ette ka reise kaugemale. Üles on astutud kuulsates saalides, nagu Viini Musikverein ja Konzerthaus, Salzburgi Festspielhaus, Amsterdami Concertgebouw, Tōkyō Suntory Hall ja Bunka Kaikan Hall, Kölni ja Müncheni Filharmoonia saalid, Budapesti Kunstipalee ja Pekingi Suur Rahvusteater.

Välised lingid[trɔ asi le eŋu | trɔ asi le etsoƒe ŋu]

Antwerpeni Sümfooniaorkester

  1. https://www.antwerpsymphonyorchestra.be